Education

№1

Освіта проти наркотиків

В Чернігові неухильно зростає число людей, котрі немедично вживають наркотики (за офіційною статистикою в місті зареєстровано 1080 наркоманів; фактично- їх значно більше). Кожний другий скоєний злочин прямо або побічно повязаний з наркотиками. В 2001 році більшість резонансних злочинів, насамперед вбивства, стали прямим наслідком наркочуми. Сотні людей в Чернігові інфіковані на СНІД, з них 95% отримують страшний вірус через наркотики. Наркозалежні люди знедолюють не лише себе. Вони несуть трагедію, горе, нещастя в свої сімї, свої будинки, свої громади. Дану проблему неможливо вирішити лише каральними та медичними методами. Насамперед необхідно зменшити притік  нового поповнення з числа молоді - до рядів наркозалежних.

Сьогодні в Україні є усвідомлення серйозності даної проблеми і необхідності протидії злу. Разом з тим відсутні чітко сформульовані програми профілактики наркоманії, відсутні загальнодоступні джерела знань з цього питання.

В світі існує позитивний досвід профілактики наркоманії. Найавторитетнішою є Американська програма DARE (drug abuse resistance education), котра переросла кордони і зараз працює на суспільство в 47 країнах світу.

Програма DARE має три головні мети:

донести до школярів базові знання про вплив наркотиків на людину не лише в фізичному, а і в емоційному, соціальному, економічному аспектах життя;

формувати готовність учнів до прийняття власних рішень, протистояти маніпуляціям та тиску з боку рівні, дати опір насильству;

 навчити альтернативам щодо наркотиків, повноцінному життю без них.

З лютня по червень 2001 року  я вивчав особливості функціонування DARE та інших програм профілактики злочинності в штатах Массачусетс та Нью Гемпшір, США. Після повернення до Чернігова здійснив десятки виступів з вказаних питань перед учнями, вчителями, журналістами. З вересня 2001 року почав проведення  в середній школі № 1 м.Чернігова циклу уроків Освіта проти наркотиків.

Цього сьогодні недостатньо. Час зробити більше.

Продовження теми розмови - в наступних випусках "Щита".

Валерій Рябуха.

Зворотній зв'язок - valery_chernigiv@yahoo.com 

Home
Chernihiv
Education
Safety lessons
International
Community
Humor
About us